ماسک, مجله مجیک طب

ماسک ها

ماسک ها

ماسک ها

با توجه به مطالعات اخیر و بررسی شواهد و نتایج ، استفاده از ماسک حتی در زمانی که حالتان خوب است هم میتواند مفید باشد و به کاهش انتشار ویروس کرونا کمک کند. زیرا در برخی از افراد هیچکونه علامتی از این بیماری دیده نمیشود در حالی که ممکن است در حال انتشار این ویروس باشند.
دلیل اصلی استفاده از ماسک ، محافظت از دیگران در برابر خودتان است.
البته گفتنی است که ماسک های صورت میتوانند از خود فرد هم تا حدودی محافظت کنند ، اما اینکه تا چه اندازه میتواند موثر عمل کند ، تا حدود خیلی زیادی به بستگی به نوع ماسک تان خواهد داشت.
البته فقط ماسک به تنهایی نمیتواند برای حفظ سلامتی کافی باشد پس ، حفظ فاصله اجتماعی از دیگران ، شستن مکرر دست ها و دوری از حضور در جمع های شلوغ میتوانند کمک بیشتری به شما در این امر بکند.

 

بهترین نوع ماسک کدام است!؟
کارشناسان بر این باورند که در درجه اول ماسک باید روی صورتتان فیت شود و در عین حال قابل تنفس باشد.زیرا اگر شما نتوانید با ماسکی که دارید خوب نفس بکشید، احتمال اینکه آن را روی صورت خود نگه دارید ، کم است.چ

 

 ماسک های پارچه ای

اولین چیزی که در این نوع ماسک ها باید دقت کنیم جنس پارچه است.زیرا فشردگی بافت پارچه واقعا اهمیت دارد. برای بررسی این موضوع ، پارچه را جلوی نور نگه دارید ، اگر به راحتی توانستید خطوط الیاف پارچه را ببینید ، پس نمیتواند ماسکی که از آن ساخته میشود فیلتراسیون خوبی داشته باشد. برخی محققان میگویند پارچه ی صد در صد کتان که بافت محکم و فشرده ای دارد ، میتواند ماسک خوبی شود. چرا که در سطح میکروسکوپی ، الیاف طبیعی کتان نسبت به پارچه های مصنوعی ،ساختار سه بعدی دارند ، که نرم تر هستند. که این ساختار سه بعدی میتواند موانع بیشتری بر سر ذرات مزاحم ایجاد کند. مطالعه ای که جدیدا روی انواع پارچه ها از جهت اندازه قابلیت فیلتر انجام شده است ، نشان میدهد، تنها دو نوع پارچه ی مصنوعی که یکی از آن ها ۱۰۰ درصد پلی استر بود ، فیلتر خوبی بود .
بیشتر پارچه های مصنوعی ارزشی از لحاظ قابلیت فیلتر کردن نداشتند ولی خب استفاده از ماسک هایی با پارچه مصنوعی هم خیلی بهتر از اصلا ماسک نزدن است.

 

ماسک پارچه ای چند لایه

مطالعات اخیر نشان داده شده است که ماسک هایی که از چند لایه درست شده اند، بهتر میتوانند جلوی ذرات ریز و کوچک را بگیرند. معمولا بهترین

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *