کرونا, مجله مجیک طب

چرا باید واکسن بزنیم

چرا باید واکسن بزنیم

چرا باید واکسن زد!؟

 

  1. واکسن با سیستم ایمنی همکاری میکند تا اگر در معرض ویروس کرونا قرار گرفتید یا مبتلا نشوید یا اگر کرونا گرفتید، شدید نباشد و احتمال بستری شدن یا مرگ بسیار کم و تقریبا صفر باشد.
  2. با دریافت واکسن نه تنها از خودتان در برابر کرونا محافظت می کنید بلکه به محافظت از دیگران، مخصوصا سالمندان و افراد در معرض خطر نیز کمک می کند.
  3. توقف یک پاندمی نیاز به استفاده از تمام ابزار های موجود دارد. پس علاوه بر رعایت پروتکل ها، سهم خود را در واکسیناسیون نیز انجام دهد.
  4. اغلب افراد با واکسیناسیون دچار عارضه ای نمیشوند، یا اگر بشوند معمولا خفیف و کوتاه مدت است. و این در برابر عوارض بیماری کرونا ناچیز است.
  5. اگر قبلا کرونا گرفته اید و واکسن نزده اید، ریسک ابتلای مجدد شما دو برابر کسانی است که قبلا کرونا گرفته اند و واکسینه شده اند. زیرا معلوم نیس ایمنی ناشی از ابتلا، تا چه مدتی دوام دارد.
  6. تزریق واکسن با پیشگیری از کرونا باعث کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها و دارو های ضد ویروس میشود. و در نتیجه بروز باکتری ها و ویروس های مقاوم به دارو کاهش پیدا می کند.
  7. واکسیناسیون فقط چند دقیقه زمان می برد و رایگان است. در حالی که هزینه های درمان بسیار بالاست و مشکلات اقتصادی زیادی را به وجود می آورد.

 

 

 

 

 

چرا باید واکسن بزنیم ؟

چون برای سلامتی خود و عزیزانمان ارزش قائلیم “

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *